Bamax - Hakkımızda

hakkımızda2002 Yılında kurulan firmamız , yerel yönetimlerin altyapı yedek parçalarını imal etmek amacı ile faaliyetine başlamıştır.

2004 yılına kadar altyapı malzemeleri konusundaki imalat tecrübesini katlayarak çoğaltan konusunda uzman Ar-Ge (Araştırma-Geliştirme) ekibimiz, içme suyu şebekelerinde kullanılan boruların arızalarına en kısa sürede müdahale etmeyi ve çözüm sağlamayı amaçlayan , bir dizi araştırmaya girmiştir.

Araştırmaların sonucunda ; Yurt genelinde arızaların tamiri yönünde çoğunlukla belediyelerde bulunan ustaların el becerilerinin öne çıktığı , kişisel yetenek ve tecrübeleriyle borulara şamriel lastik sarma , manşon bağlama , eski boruyu kırıp arızalı yere müdahale etme gibi yöntemlerin kullanıldığı çok az da olsa dökümden yapılmış tamir kelepçelerinin kullanıldığı gerçeği ortaya çıkmıştır. Döküm kelepçelerin hem çok ağır (uygulamada sorunlar yaşanmış) hem de boru dış çapları ve et kalınlıklarının   atü lere ve imalatçı firmalara bağlı olarak değişmesi sebebiyle döküm kelepçeler çok sağlıklı çalışmamış ve bir çok belediye tarafından uygulamadan vazgeçilmiştir.

Konusunda  uzman Ar-Ge ekibimiz araştırmalarını yurtdışına taşımış , ülkemiz dışındaki yerel yönetimlerin sorunları hangi yöntemlerle çözdüğünü araştırmıştır. Bir çok ülkeden Numuneler istenmiş ve detaylı biçimde inceleme yapılmıştır. Kullanılan kelepçe sistemlerinin bizdekinin aksine dökümden değil Paslanmaz Çelikten yapıldığı , %2 - %5 oranlarında boru sıkma toleransına sahip oldukları ve sızdırmazlık konusunda EPDM kauçuk kullanıldığı tespit edilmiş ve uygulamanın  daha akılıcı ve pratik olduğu Test laboratuarlarında yapılan denemelerle anlaşılmıştır. Ancak incelenen numuneler ya çok dar , yada kullanılan EPDM kauçuk kanalları dışa doğru kanallı oldukları için 20 ATU üzerinde sızdırmazlık testlerinden başarısız sonuçlar almıştır.

Tüm olumlu ve olumsuz özellikler göz önünde bulundurularak Paslanmaz Çelikten , en az 350 mm Boyunda , %20 sıkma toleransına sahip ,  Sızdırma engelli (damarlı) EPDM kauçuktan BAMAX KOLAY TAMİR TAKIMLARI üretimine başlanmış ve 16 BAR basınç altında çalışabilme özelliği ile TSE tarafından onaylanmıştır.

Tüm Türkiye'de 160 ın üzerinde belediye de kullanılan Kolay tamir takımları , tesislerimizde günde 250 adet imal edilebilme kapasitesine sahiptir.

 

AVANTAJLARIMIZhakkımızda

  • Bamax uluslararası boru hatları ürünleri birinci sınıf materyallerden oluşur.Her çeşit ve her çapta boru için tamir kelepçeleri ve flanşlar üretebilmekteyiz.
  • Bamax Kolay Tamir Kelepçeleri ekonomik çözümler sunar
  • Müşterilerimize yüksek kalitenin yanı sıra hızlı servis sunarız
  • Bamax şirketi birinci sınıf kalitede ürünler, zamanında teslim ve keliteli servis sunar
  • Ürünlerimiz en etkin çalışacak şekilde üretilir.
  • Dünya çapında her yere güvenle mal gönderebiliriz
  • Müşteri memnuniyeti hedefimizdir ve sürekli gelişmek için çabalıyoruz.
Fononline Internet Hizmetleri - www.siteadi.com

Copyright © KARBUT KELEPÇE DÖKÜM SAN.TİC.LTD.ŞTİ. | Designed & Hosted by Fononline